ZAREJESTRUJ SIĘ

PODOLOG WN MEDICA
 RENATA ANDERST

podolog szczecin

WYKONYWANE USŁUGI


Konsultacja podologiczna 

Omówienie zmian w obrębie stopy i propozycja planu terapii.

 

Skracanie paznokci 

Skracanie paznokci zgodnie z ich anatomią.

 

Skrócenie paznokci oraz opracowanie paznokci i wałów paznokciowych 

Opracowanie płytki paznokciowej, wałów paznokciowych, aplikacja preparatów.

 

OPRACOWANIE PAZNOKCI ZMIENIONYCH CHOROBOWO

 

Zabieg polega na skracaniu, zeszlifowaniu lub wycięciu paznokcia zmienionego chorobowo lub po urazie. Paznokcie oczyszczone lepiej i szybciej odrastają w połączeniu z aplikacją i odpowiednią pielęgnacją, zalecaną podczas przeprowadzonego zabiegu.
 

 

TERAPIA WRASTAJĄCEGO PAZNOKCIA


Pierwszym i częstym objawem wrastania paznokci jest obrzęk i zaczerwienienie skóry w obrębie wałów paznokcia. Paznokcie mogą wrastać się wskutek zbyt mocnego wycinania paznokci, noszenia ciasnego obuwia czy po urazach mechanicznych. Podczas zabiegu oczyszczane są stany zapalne i aplikowane zostają opatrunki. Czasami również wycinany jest kawałek paznokcia tak, aby uniknąć dalszemu rozwojowi stanu zapalnego. Do domu
pacjent zostaje zaopatrzony w opatrunki na zmianę. Najbardziej skuteczną metodą korekcji wrastających paznokci jest aplikacja metalowej klamry dobranej indywidualnie do potrzeby wrastania. 


Podcięcie wrastającego paznokcia 

Podcięcie i opracowanie paznokcia.

 

Tamponada wału paznokciowego 

Zaaplikowanie opatrunku z preparatem w celu leczenia stanu zapalnego.

 

Terapia klamrą ortonyksyjną

Klamra tytanowa - system korekcyjny nadający prawidłowy tor wzrostu paznokcia

 

Przełożenie klamry tytanowej
Zdjęcie klamry 

 

REKONSTRUKCJA PAZNOKCIA


Jest zabiegiem bezinwazyjnym, przeznaczonym dla osób ze zdeformowaną płytką, z paznokciami pourazowymi czy po przebytych chorobach. Zabieg polega na oczyszczeniu zrogowaciałego i odklejonego łożyska, aplikacji protezy indywidualnej, przygotowanej pod naturalny kształt paznokci i aplikacji jej za pomocą masy akrylowej, która w swoim składzie zawiera srebro działające antybakteryjnie. Rekonstrukcja swoim wyglądem przypomina naturalny paznokieć, dlatego aplikowany może być u kobiet i mężczyzn.

Rekonstrukcja paznokcia 

Wykonanie rekonstrukcji z podstawowym opracowaniem płytki paznokcia

 

Zmiana rekonstrukcji 

Opracowanie zmienionej płytki paznokciowej lub zdjęcie starej rekonstrukcji

 

Zdjęcie rekonstrukcji 

Całkowite usunięcie rekonstrukcji

 

Częściowa rekonstrukcja płytki 

Odbudowanie płytki paznokcia masą żelową lub akrylową, niewielkiego ubytku po usuniętej onycholizie, po urazie mechanicznym lub zbyt mocno podciętej płytce paznokcia.

 

Zdjęcie częściowej rekonstrukcji 

 

TERAPIA BRODAWEK WIRUSOWYCH


Brodawki, nazywane także kurzajkami, wywołane są przez wirus HPV. Zwykle mają kształt owalny, wypukły lub płaski. Brodawki mogą powodować bolesność. Usuwanie bordawek jest zalecane nie tylko ze względów estetycznych, lecz także medycznych. Rodzaj leczenia zależy od wielu czynników: wieku pacjenta, miejsca wystąpienia brodawki, ilości i wielkości zmian, czasu pojawienia się oraz ich rodzaju. Decyzja o podjęciu konkretnej metody leczenia brodawek ma miejsce po konsultacji z podologiem. Elektrokoagulacja to wszechstronny zabieg wykorzystujący właściwości prądu elektrycznego. Zadaniem koagulacji jest bezinwazyjnie a do tego bezpiecznie, pozbycie się rozszerzonych naczynek
krwionośnych, brodawek, torbieli, prosaków, włókniaków. Zabieg elektrokoagulacji prowadzi do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zostają wchłonięte przez układ krwionośny oraz limfatyczny, a następnie są wydalone z organizmu. Patyczki z azotanem srebra służą do  chemicznej kauteryzacji za pomocą umieszczonej na główce mieszanki azotanu srebra i azotanu potasu. Azotan srebra działa bakteriobójczo, ściągająco i powoduje powstanie strupa, przy czym w użyciu z wodą prowadzi do denaturacji białek i w efekcie obumarcia tkanki. Azotan potasu ma na celu złagodzenie działania azotanu srebra.


Elektrokoagulacja brodawki wirusowej

Ocena i rozpoznanie zmian, dobór odpowiedniej terapii, przeprowadzenie zabiegu.

 

 

Metoda chemiczna usuwania brodawek wirusowych

 

Ten sposób na brodawki polega na usunięciu zmian wskutek zastosowania wypalających substancji chemicznych.

 

 

ODCISK/ MODZEL
Odciski to często bolesne, twarde, zrogowaciałe komórki naskórka. Odciski występują na zewnętrznych częściach palców, pod podeszwową częścią stopy oraz pomiędzy palcami. Odciski usuwane są za pomocą specjalistycznych narzędzi podologicznych. Po zabiegu dobierane są
odciążenia, tak aby odcisk nie odrastał.

Usunięcie modzela/odcisku

 

TERAPIA PĘKAJĄCYCH PIĘT


Pękające pięty to schorzenie związane z suchością skóry. W części podeszwowej stóp, nie występują gruczoły łojowe, nie ma też sebum. Pękaniu sprzyja również: wiek, nadwaga, zaburzenia przemiany materii, niedobór witaminy A, choroby tarczycy, wątroby, nerek, cukrzyca i jej powikłania, zachwiana gospodarka hormonalna i elektrolitowa, uwarunkowania genetyczne powodujące zaburzenia w produkcji profilagryny oraz atopowe zapalenie skóry. Te wewnątrzpochodne czynniki sprzyjają występowaniu suchości skóry, a w następstwie – hiperkeratozie i pęknięciom. Do czynników zewnątrzpochodnych zaliczamy długotrwałe noszenie zbyt ciasnego i twardego obuwia, zbyt dużą wagę ciała oraz zaniedbania w pielęgnacji. W początkowym stadium pękanie pięt objawia się występowaniem silnie pogrubiałej warstwy rogowej, szorstkością i łuszczeniem. Martwy, złuszczający się naskórek ma białe, żółte i brudnoszare zabarwienie. Struktura takiego naskórka jest spójna, krucha, spękana i łuszcząca się. Gdy usuniemy powierzchniowe zrogowacenie, uwidaczniają się liczne kapilary. W dalszym stadium tworzą się bolesne pęknięcia, rozpadliny dochodzące do skóry właściwej, które krwawią i powodują stany zapalne.
Terapia pękających pięt ma na celu zaplanowanie opracowanie szczelin jako element co miesięcznego podstawowego zabiegu podologicznego. Między zabiegami pacjentka nie powinna sama w domu usuwać zrogowaciałego naskórka.

 



Terapia pękających pięt 

 

Zaplanowanie procesu terapii pękających pięt, dobór preparatów, wykonanie zabiegu, zalecenia pozabiegowe.

 

 

INDYWIDUALNE WKŁADKI ODCIĄŻENIOWE PWO 15


Wkładki stworzone zostały tak, aby niwelować ból oraz dyskomfort powodowany przez nacisk wrażliwych miejsc na stopie na podłoże.
PWO to produkt medyczny, w którym zastosowano specjalistyczne materiały odciążające (tj. bez pamięci kształtu), rekomendowane w profilaktyce zmian przeciążeniowych (m.in. rany, złamania zmęczeniowe, hiperkeratozy, ciasnoty tkankowe, neuralgie, przeciążenia sportowe).

Profesjonalny system odciążeń stóp 

 

Na bazę wkładki naklejane są indywidualnie zaprojektowane elementy z medycznych materiałów odciążających (dowolność kształtu, grubości, miejsca zastosowania etc.), następnie, na całość aplikowane jest pokrycie specjalistyczne.

 

Pobranie materiału do badań mykologicznych  

ZAREJESTRUJ SIĘ 789 077 057

MEDYCYNA PRACY SZCZECIN BADANIA KIEROWCÓW

PONIEDZIAŁEK- PIĄTEK

08:00 - 18:00

 

 

Świadczymy usługi medyczne dla pacjentów

Badania Medycyny Pracy szczecin, Lekarz Medycyny Pracy Szczecin,Badania wysokościowe, badania sanitarno-epidemiologiczne,
Badania Medycyny Pracy szczecin, Lekarz Medycyny Pracy Szczecin,Badania wysokościowe, badania sanitarno-epidemiologiczne,