Podologia

Konsultacja podologiczna

Omówienie zmian w obrębie stopy i propozycja planu terapii.

Skracanie paznokci

Skracanie paznokci zgodnie z ich anatomią.

Skrócenie paznokci oraz opracowanie paznokci i wałów paznokciowych

Opracowanie płytki paznokciowej, wałów paznokciowych, aplikacja preparatów.

Opracowanie paznokci zmienionych chorobowo

Zabieg polega na skracaniu, zeszlifowaniu lub wycięciu paznokcia zmienionego chorobowo lub po urazie. Paznokcie oczyszczone lepiej i szybciej odrastają w połączeniu z aplikacją i odpowiednią pielęgnacją, zalecaną podczas przeprowadzonego zabiegu.

Terapia wrastającego paznokcia

Pierwszym i częstym objawem wrastania paznokci jest obrzęk i zaczerwienienie skóry w obrębie wałów paznokcia. Paznokcie mogą wrastać się wskutek zbyt mocnego wycinania paznokci, noszenia ciasnego obuwia czy po urazach mechanicznych. Podczas zabiegu oczyszczane są stany zapalne i aplikowane zostają opatrunki. Czasami również wycinany jest kawałek paznokcia tak, aby uniknąć dalszemu rozwojowi stanu zapalnego. Do domu pacjent zostaje zaopatrzony w opatrunki na zmianę. Najbardziej skuteczną metodą korekcji wrastających paznokci jest aplikacja metalowej klamry dobranej indywidualnie do potrzeby wrastania.

Klamra tytanowa

System korekcyjny nadający prawidłowy tor wzrostu paznokcia.

Rekonstrukcja paznokcia

Jest zabiegiem bezinwazyjnym, przeznaczonym dla osób ze zdeformowaną płytką, z paznokciami pourazowymi czy po przebytych chorobach. Zabieg polega na oczyszczeniu zrogowaciałego i odklejonego łożyska, aplikacji protezy indywidualnej, przygotowanej pod naturalny kształt paznokci i aplikacji jej za pomocą masy akrylowej, która w swoim składzie zawiera srebro działające antybakteryjnie. Rekonstrukcja swoim wyglądem przypomina naturalny paznokieć, dlatego aplikowany może być u kobiet i mężczyzn.

Terapia brodawek wirusowych

Brodawki, nazywane także kurzajkami, wywołane są przez wirus HPV. Zwykle mają kształt owalny, wypukły lub płaski. Brodawki mogą powodować bolesność. Usuwanie bordawek jest zalecane nie tylko ze względów estetycznych, lecz także medycznych. Rodzaj leczenia zależy od wielu czynników: wieku pacjenta, miejsca wystąpienia brodawki, ilości i wielkości zmian, czasu pojawienia się oraz ich rodzaju. Decyzja o podjęciu konkretnej metody leczenia brodawek ma miejsce po konsultacji z podologiem. Elektrokoagulacja to wszechstronny zabieg wykorzystujący właściwości prądu elektrycznego. Zadaniem koagulacji jest bezinwazyjnie a do tego bezpiecznie, pozbycie się rozszerzonych naczynek
krwionośnych, brodawek, torbieli, prosaków, włókniaków. Zabieg elektrokoagulacji prowadzi do trwałego zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zostają wchłonięte przez układ krwionośny oraz limfatyczny, a następnie są wydalone z organizmu. Patyczki z azotanem srebra służą do  chemicznej kauteryzacji za pomocą umieszczonej na główce mieszanki azotanu srebra i azotanu potasu. Azotan srebra działa bakteriobójczo, ściągająco i powoduje powstanie strupa, przy czym w użyciu z wodą prowadzi do denaturacji białek i w efekcie obumarcia tkanki. Azotan potasu ma na celu złagodzenie działania azotanu srebra.

Elektrokoagulacja brodawki wirusowej

Ocena i rozpoznanie zmian, dobór odpowiedniej terapii, przeprowadzenie zabiegu.

Metoda chemiczna usuwania brodawek wirusowych

Ten sposób na brodawki polega na usunięciu zmian wskutek zastosowania wypalających substancji chemicznych.

Usunięcie modzela/odcisku

Odciski to często bolesne, twarde, zrogowaciałe komórki naskórka. Odciski występują na zewnętrznych częściach palców, pod podeszwową częścią stopy oraz pomiędzy palcami. Odciski usuwane są za pomocą specjalistycznych narzędzi podologicznych. Po zabiegu dobierane są
odciążenia, tak aby odcisk nie odrastał.

Zostań naszym pacjentem

Zapraszamy do WN Medica

Zachęcamy do kontaktu, aby uzyskać więcej informacji na temat badań i konsultacji dostępnych w naszej przychodni.

open graph

W cenie badań kierowcy jest badanie poziomu glukozy.

Trzy godziny przed badaniem nie należy spożywać posiłków i pić słodkich napojów.